TAŞ FIRIN TARİHÇESİ

Taş Fırın Cafe ve Restaurant 

2001 Yılında İncirli'de kurduğumuz aile şirketi olarak kurduğumuz şirketimizi 2003 yılında şeanda faliyette bulunduğumuz Ostim'de her geçen gün yenilenmeye ve büyümeye devam etmekteyiz. 

TAŞ fırınımızda kendi imalatımız olan unlu mamullerimiz; simitler, açmalar, poğaçalar, kuru pasta çeşitlerimiz ve yaş pasta çeşitlerimizle sizlere hizmet vermekteyiz. Sabahları zengin kahvaltı çeşitlerimiz, enfes tereyağlı Erzurum usulu su böreğimiz, börek çeşitleriz ve çorba çeşitlerimiz, sulu yemek çeşitlerimiz ve ızgara çeşitlerimiz ile sizlerin damak tadına hitap etmekteyiz. 

Yöresel yemekleriz İspir kuru fasulyesi, tereyağlı çoban kavurma, saç kavurma,kelle paça çorba, ayak paça çorba yöresel tatlarımızdır.

Taş fırınımızda pişirdiğimiz kendi imalatımız enfes tereyağlı baklavalarımızla siz değerli müşterilerimizin tamağında tat bırakmaya devam etmekteyiz.

İş yerimizde  siz değerli müşterilerimize şarküteri reyonumuzda da hizmet vermekteyiz. Şarküteri reyonumuzda ki ürünlerimizin tamamı yöresel ürünlerdir. Eski kaşarlarımız Kars'tan, tereyağ, bal, küflü (göğermiş) peynir Erzurum'dan, Tulum peyniri Erzincan'dan, zeytinlerimiz Gemlik'ten, Ezin'nin beynir çeşitleri ile sizlere en doğal olanı sunmaktayız.